Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

18.10.2016 14:34 | Автор:

Радіокомпанії та Нацрада підписали Меморандум щодо квот

З метою застосування вимог законодавства  щодо обсягу  пісень державною мовою та обсягу введення передач державною мовою 18 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та головні радіокомпанії України підписали  відповідний Меморандум.

Документ підписали виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників, голова Радіокомітету – Катерина М’ясникова, генеральний директор «Бізнес Радіо Груп» Анатолій Євтухов, директор радіогрупи «ТАВР Медіа» Ігор Чернишов, генеральний директор радіогрупи «UMH group» Олена Малишева, виконавчий директор ПАТ «ТРК Люкс» Наталія Марчук.

Сторони підписали Меморандум для того, аби  спільними зусиллями досягнути головного результату – захисту національного інформаційного простору та розвитку вітчизняної радіомовної галузі.

Згідно з підписаним документом, радіоорганізації мають дотримуватись вимог закону щодо обсягу пісень державною мовою з 8 листопада 2016 року.  З 15 жовтня 2016 року запроваджується перехідний період, протягом якого радіоорганізації мають право в тестовому режимі виконувати закон в новій редакції. Протягом цього періоду, Національна рада не буде застосовувати санкції за порушення вимог щодо частки музичних творів українських авторів та виконавців. До 8 листопада 2016 року радіоорганізації мають право направити до Національної ради свої плей-листи на експертизу щодо їх відповідності вимогам щодо обсягу пісень державною мовою.

У нормах закону визначені мінімальні частки пісень державною мовою, а не мінімальна тривалість їх трансляції, тому квоти обраховуються як кількість пісень державною мовою від загальної кількості пісень протягом доби та у визначені в законі відрізки часу. При цьому тривалість пісні має становити не менше 90 с. Музичній твір вважається піснею, якщо в ньому є хоча б одне слово. Пісні, які мають текст як українською, так і іншою мовою, вважаються піснями державною мовою у разі, якщо кількість слів українською мовою перевищує 50% загальної кількості слів у пісні.

Зобов’язання  щодо виконання цього Меморандуму сторони взяли на себе  до набуття чинності нової редакції Закону України «Про телебачення та радіомовлення».

Повний текст Меморандуму можна переглянути за посиланням.

Сергій Костинський, член Національної ради:

Я хочу подякувати всім учасникам робочої групи, які брали участь в розробці бачення виконання норм закону. Є тонкі моменти, які можуть трактуватися, наприклад, Національною радою одним способом, а радіоорганізаціями іншим. Для того, щоб не було різночитань і різних трактувань, було створено цей меморандум. Сподіваюся, він буде підписаний не тільки представниками великих радіохолдингів, а й в тому числі представниками усіх радіорганізацій, які сьогодні працюють в Україні. Як національних, так і місцевих.

Юрій Артеменко, Голова Національної ради:

Хочу подякувати за зроблену роботу Радіокомітету. Насправді, ми могли це викласти у наших рекомендаціях, але ми хочемо, щоб у радіогалузі розвивалася саморегуляція. Ми разом робимо цю роботу, щоб кожен бачив, у нас немає ніякого подвійного дна.

Ігор Чернишов, директор радіогрупи «ТАВР Медіа»:

Як казали в Стародавньому Римі – «Закон суворий, але все таки закон». Сподіваюся, що громадськість, яка хотіла так цього закону, буде продовжувати слухати наші радіостанції. А через 3 місяці ми глянемо на наші рейтинги, на кількість слухачів, зробимо перші висновки – стали нас слухати більше, чи менше в нових умовах. Меморандум, як і закон в цілому, вважаю компромісом між бажаннями суспільства та радійної індустрії.

Фото надані прес-службою Національної ради.

Прес-служба НАМ.

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Наталя Беднарська
Наталя Беднарська
Проработав более 10 лет в медиа, я лично сталкивалась с нехваткой решени
Переглядів: 4083  Коментарів: 0
Тетяна Лебедєва
Тетяна Лебедєва
Недавно на сайте «Телекритика» прочла интервью с Натией
Переглядів: 11903  Коментарів: 0