Приєднатися до НАМ
Вхід для користувачів Логін Пароль Реєстрація Увійти

 

Новини

РозділиНовини НАМ

22.9.2017 16:18 | Автор:

Інтернет VS цифрове радіо: хто кого?

Чи варто розпочинати цифровий експеримент на радіо, і чи витримає «цифра» конкуренцію з Інтернет-мовленням, що набирає обертів? Відповіді на ці та інші запитання озвучили експерти-учасники Х Міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні».

Апологет впровадження ЦР - Національна рада з питань телебачення і радіомовлення - вбачає у ньому перспективи і нові можливості для розвитку індустрії. Як пояснив представник регулятора Олег Черниш, це допоможе компаніям «зекономити на розповсюдженні сигналу», а державі - забезпечити «рівний доступ населення до інформації  не лише в містах, а й у селах».

Також держава сподівається, що перехід на «цифру» подолає складну проблему з частотним «дефіцитом». Про це наголосив член парламентського Комітету з питань свободи слова і інформаційної політики Владислав Севрюков.

«Для мовників національних і регіональних наразі є великий брак частот. Ми маємо суспільного мовника, який взагалі лишився без частот. У цифровому радіо якраз вбачаються можливості вирішення цих питань», - зазначив пан Севрюков.

Одначе представники індустрії – громадські та комерційні – вважають, що  впровадження ЦР в Україні сьогодні не на часі, оскільки досвід європейських країн показує, що цей процес є досить тривалим і дуже витратним. Як пояснив заступник виконавчого директора Національної суспільної телерадіокомпанії Валерій Юрченко, Британії та Німеччині знадобилися сотні мільйонів доларів і два десятиліття, аби покрити 97% території цифровими сигналами DAB і DAB+. Однак, досягнутий результат, на думку експерта, не є втішним.

«Цифрові радіоприймачі зазначених форматів мають 57% британців. І це через 20 років з моменту впровадження.  У Німеччині – лише 8% приймачів, в Італії – 1%. Це насторожує», - зауважив Юрченко.

Його колега з Медіа групи ТАВР Володимир Гончаревський, додав, що цифрове радіо є найбільш розвиненим у Британії та Австралії, де його дотує держава, і виразив сумнів щодо такої можливості в Україні.

На думку керівника Національної суспільної телерадіокомпанії Валерія Юрченка і головного редактора Громадського радіо Кирила Лукеренка, проблема впровадження ЦР не лише в його дорожнечі, а й у відсутності аудиторії. Не вбачають перспектив у цифровому радіоефірі й Радіокомітет і комерційні компанії. Натомість і на Громадському, і на ТАВРі переконані: мовникам сьогодні варто зосередитися на  розвитку ефіру в ФМ та інтернет.

Подолати брак радіо частот, за словами представників індустрії можливо за рахунок їх ефективного використання, а також вивільнення в процесі цифрової реформи ТБ.

«Планова смуга частот для ЦР наразі зайнята аналоговим телебаченням, тому мова про запуск цифрового радіо може йти тільки після вимкнення тут «аналога», зокрема на 4 і 5 телеканалах» - підтвердив Євген Мирзаков із Українського державного центру радіочастот

Повернутися до розділу

 

Блог НАМ

Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцик
Катерина М'ясникова
Катерина М'ясникова
Фіналізуючі чисельні коментарі щодо Міністерства інформації, які дала сь
Переглядів: 9340  Коментарів: 0